Kalendář MŠ

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mapa

Město Orlová
Zdravá mateřská škola
Celé Česko čte dětem
logo msmt s

Horský hotel Súkenická v Bílé

Vážení rodiče,

v měsíci červnu máme pro děti „předškoláky“ připravený týdenní ozdravný pobyt v Bílé. Kdo z Vás bude mít zájem přihlásit své dítě, oznamte třídní učitelce a vyplňte přihlášku. V případě neobsazení kapacity (35 dětí) předškolními dětmi budou mít možnost se zúčastnit i děti mladší.

Rodiče přihlášených dětí se další potřebné informace dozví na  informační schůzce 12.6.2019 v 15,30 hod. na 3. třídě (motýlci).

Kdy pojedeme?

V termínu: od 17. 6. do 21. 6. 2019

Cena: 1 600,- za dítě + doprava 400,- (bude se vybírat na informační schůzce)

Sraz před MŠ: 8:00 hod.

Odjezd: 8:30 od MŠ

Příjezd: cca 15:00 k MŠ

Z DŮVODU NEPŘÍZNĚ POČASÍ AKCE ZRUŠENA. KLAUN HOPSALÍN ALE DĚTI NAVŠTÍVÍ, A TO V PÁTEK 24.5.2019 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH.

Vážení rodiče, milé děti,

srdečně vás zveme ve čtvrtek 23.5.2019 v 15,15 hod. na naši školní zahradu, kde společně oslavíme Mezinárodní den dětí.

Program: 

- soutěže na stanovištích, představení klauna HOPSALÍNA, občerstvení, opékání párků, dobrá zábava,

Vstupné dobrovolné

Zároveň prosíme ochotné maminky, babičky, zda by dětem neupekly nějakou dobrotu ;-) 

Ve čtvrtek 25.4.2019  s dostatečnou zásobou pití, svačinou a pokrývkou hlavy nastoupilo 50 dětí z mateřské školy Ke Studánce do autobusu, který je dovezl do zážitkového centra v Dolní Lomné ,,URSUS“. Název organizace vznikl podle velké beskydské šelmy, tedy medvěda.                                               

Děti strávily dopoledne rozděleny do tří skupin. Mohly se tak věnovat všichni různým činnostem. Zatímco jedna skupina trávila čas venku na zahradě, kde děti pozorovaly okolí z malé rozhledny, procházely se po různě obtížných stezkách, či sestavily z kostek koloběh přírody, jiná skupina se dozvěděla, jak rozeznat okolní stromy podle listů nebo pupenů.                                  Třetí skupina poslouchala zajímavý výklad o vzniku Beskyd. Po přestávce na čaj, svačinu a sladkost se skupiny vyměnily a tak všechny tři prošly celým programem.                                                                                                                                        Beskydy, faunu i floru, vše s obrazovým materiálem, didaktickými hrami, vytvořené panorama Dolní Lomné se zurčícím potůčkem, nahoře v poschodí soutěž určování stop a přiřazování ke zvířeti, bylo pro děti nejkrásnějším zážitkem. V uměle vyrobeném rybníčku děti chytaly rybičky.                                                                                                                                        Cestou domů si povídaly s kamarády a zážitky převyprávěly svým rodičům.

Tato zážitková aktivita byla financována z projektu MAP II – ORP ORLOVÁ.    

Dne 27.3.2019 navštívily děti Motýlků své přátele v Domě seniorů Pohoda. Jejich návštěva byla jednou z plánovaných aktivit společného projektu nazvaného „Cesty štěstí“. Cílem a záměrem tohoto projektu je učit přirozeně vnímat změny, které jsou neoddělitelnou součástí života napříč generacemi. Setkávat se s potřebou pomoci druhému dle svých možností, chovat se vstřícně a s  ochotou spolupráce při jednoduchých činnostech.

Náplní této návštěvy byla společná činnost dětí mateřské školy a babiček, jak jim děti srdečně říkají, při výrobě keramických pítek pro ptáčky.

Po předání vlastnoručně vyrobených proutků kočiček se děti pustily s chutí do práce s hlínou. Aby jim šlo modelování lépe od ruky, zazpívaly si písničky o sluníčku a o jaru, přidaly k tomu pár básniček a říkanek a měly radost, když se k nim babičky přidávaly. Pod vedením paní Hanky Třaskové se hlína v rukou dětí postupně tvarovala do podoby hadů, provázků, šneků a ptáčků. Výsledkem společné aktivity byla dvě velká pítka pro ptáky. Po vypálení v keramické peci bude jedno umístěno v domově a druhé bude zdobit novou zahradu mateřské školy.

Na závěr děti obdržely krásného velkého zajíce, ušitého obyvateli domova. Dnes už zdobí třídu Motýlků 😉

Děkujeme paní Haně za její a milý a laskavý přístup a všem za příjemně strávené dopoledne.

Děti a p. učitelky z tř. Motýlků.

Ve dnech 22.4. a 5.4.2019 proběhly v naší mateřské škole dvě akce týkající se bezpečnosti a ochrany.

22.4.2019 nás navštívili orlovští dobrovolní hasiči, kteří přijeli hasičským autem s majáky a proběhla vzrušující evakuace školky. Strážníci městské policie dětem podali spoustu důležitých rad o tom,  jak se máme správně chovat v různých situacích, ať už na ulici či doma a jak předcházet zbytečným rizikům. Děti se seznámily s prací hasičů i policistů.

Dne 5.4. 2019 se konala na školní zahradě druhá akce. Přijely policistky České republiky policejním autem a děti měly možnost vyzkoušet si policejní vesty, přilby, čepice, prohlédnout si pouta, obušek a nasednout do policejního auta za zvuků sirény. Děkujeme tímto policistce ČR, mamince Adélky a Nelinky za zajímavé a poučné dopoledne. Většina dětí touží po tom stát se policistou nebo hasičem.

Bc. Monika Fojtová, uč. třídy Kopretinek

Copyright © 2019 Mateřská škola Orlová-Lutyně, Ke Studánce 1033   All Rights Reserved.