Kalendář MŠ

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mapa

Město Orlová
Zdravá mateřská škola
Celé Česko čte dětem
logo msmt s

Ve čtvrtek 25.4.2019  s dostatečnou zásobou pití, svačinou a pokrývkou hlavy nastoupilo 50 dětí z mateřské školy Ke Studánce do autobusu, který je dovezl do zážitkového centra v Dolní Lomné ,,URSUS“. Název organizace vznikl podle velké beskydské šelmy, tedy medvěda.                                               

Děti strávily dopoledne rozděleny do tří skupin. Mohly se tak věnovat všichni různým činnostem. Zatímco jedna skupina trávila čas venku na zahradě, kde děti pozorovaly okolí z malé rozhledny, procházely se po různě obtížných stezkách, či sestavily z kostek koloběh přírody, jiná skupina se dozvěděla, jak rozeznat okolní stromy podle listů nebo pupenů.                                  Třetí skupina poslouchala zajímavý výklad o vzniku Beskyd. Po přestávce na čaj, svačinu a sladkost se skupiny vyměnily a tak všechny tři prošly celým programem.                                                                                                                                        Beskydy, faunu i floru, vše s obrazovým materiálem, didaktickými hrami, vytvořené panorama Dolní Lomné se zurčícím potůčkem, nahoře v poschodí soutěž určování stop a přiřazování ke zvířeti, bylo pro děti nejkrásnějším zážitkem. V uměle vyrobeném rybníčku děti chytaly rybičky.                                                                                                                                        Cestou domů si povídaly s kamarády a zážitky převyprávěly svým rodičům.

Tato zážitková aktivita byla financována z projektu MAP II – ORP ORLOVÁ.    

Copyright © 2019 Mateřská škola Orlová-Lutyně, Ke Studánce 1033   All Rights Reserved.